Not sure you need a meal delivery plan to get fit and stay in shape?

Let’s calculate how much time and money you spend on food, grocery shopping, cooking or eating out weekly.

YOUR WEEKLY FOOD ROUTINE
WHAT ABOUT THE COST OF YOUR FOOD?
Buying high-quality clean healthy food for 3 meals a day 5 days a week
is going to cost a minimum of $150 - $200—EVERY WEEK.

That’s in addition to the 10 hours you’re spending:

And let’s not forget about the uncooked food you throw out every week.

SO IT BREAKS DOWN LIKE THIS:

Planning, prepping, cooking, cleaning = $250
Groceries = $200

Total you spent: = $450
Fitness Kitchen LA 5 Days of food, 4 meals a day: = $150

YOUR WEEKLY SAVINGS! $300

Stay on schedule, stay fit, stay healthy and never worry about a meal again. We do all the planning and cooking for you.
All you have to do is open your front door every morning and pick up your bag of food, put it in your fridge and eat it when you’re hungry.
And don’t forget you can take us with you to the office and on any weekend activity!

SO IT BREAKS DOWN LIKE THIS:

Planning, prepping, cooking, cleaning = $250
Groceries = $200

Total you spent: = $450
Fitness Kitchen LA 5 Days of food, 4 meals a day: = $150

Stay on schedule, stay fit, stay healthy and never worry about a meal again. We do all the planning and cooking for you.
All you have to do is open your front door every morning and pick up your bag of food, put it in your fridge and eat it when you’re hungry.
And don’t forget you can take us with you to the office and on any weekend activity!

SAMPLE DAILY MENU
[rev_slider_vc alias=”samplemenu”]
[rev_slider_vc alias=”sample-menu-mobile”]