On the Go?
Not yet sure you need a meal delivery plan?

Let’s calculate how much time and money you spend planning, shopping for food, and cooking.

YOUR WEEKLY FOOD ROUTINE

WHAT ABOUT THE COST OF YOUR FOOD?

Buying high-quality clean healthy food for 3 meals a day 5 days a week is going to cost a minimum of
$150 – $200—EVERY WEEK.

That’s in addition to the 10 hours you’re already spending:

And let’s not forget about the uncooked food you throw out every week.

Planning, prepping, cooking, cleaning = $250
Groceries = $200

Total you spent: = $450
Fitness Kitchen LA 5 Days of food, 4 meals a day: = $150

YOUR WEEKLY SAVINGS! $300

Stay on schedule, stay fit, stay healthy and never worry about a meal again. We do all the planning and cooking for you.
All you have to do is open your front door every morning and pick up your bag of food, put it in your fridge and eat it when you’re hungry.
And don’t forget you can take us with you to the office and on any weekend activity!

OUR MEAL PLANS

7-Day Trial
In just 7 days see and feel the Fitness Kitchen LA difference. 7 days of meals for the price of 5. That’s 21 meals for just $224.
LEARN MORE

Trim Meal Plan
Designed by our certified nutritionist, this balanced meal plan optimizes every calorie for nutrition and flavor. It also helps reduce sugar cravings and promotes good eating habits.
LEARN MORE

Train Meal Plan
Amp up your athletic performance and fuel your day. This healthy, hearty plan will do just that and starts as low as $35 per day for 2 full meals.
LEARN MORE

Paleo Meal Plan
Our delicious plan is based on the hunter-gatherer diet eaten by early humans consisting of only meat, fish, vegetables, fruit and nuts. On this plan you will stay lean, strong and energetic.
LEARN MORE

Pescatarian Meal Plan
Designed by our certified nutritionist and our chef, our specialized nutrient-rich meal plan caters to clients who eat fish and seafood plus vegetables only, no meat or poultry.
LEARN MORE